Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ICE-Te trzy litery mogą uratować Ci życie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ICE-Te trzy litery mogą uratować Ci życie

    Prawie na pewno wpadnę jutro na mojego I-go spota.
    Mam nadzieję, że mnie przygarniecie
    Fabia 2
    1.9 TDI BSW

    Soft: Diesel-Inside 140KM & 338Nm

  • #2
    ICE-Te trzy litery mogą uratować Ci życie

    Jeśli nie wpisałeś jeszcze do swojej komórki numeru ICE - czas najwyższy to zrobić.
    Teraz zajmie ci to chwilę, w przyszłości może uratować życie !!!

    ICE to skrót angielskiego wyrażenia "In Case of Emergency" (w nagłym wypadku).
    Pod tym hasłem w naszym telefonie komórkowym powinniśmy wpisać numer kontaktowy do bliskiej osoby.
    Najlepiej takiej, która zna nas bardzo dobrze, wie, jaką mamy grupę krwi, czy jesteśmy na coś uczuleni,
    jakie przebyliśmy choroby.

    Jeśli chcemy zapisać numery kilku najbliższych osób, ich namiary powinniśmy zamieścić pod hasłami ICE1,
    ICE2 itd. Takie same dane można wpisać na specjalnej karcie ICE. Jest wielkości wizytówki i zmieści się
    w każdym portfelu.

    Symbol ICE rozpoznawalny jest przez ratowników w wielu krajach na całym świecie.
    U nas system dopiero raczkuje. Do przyłączenia się do akcji zachęca Polski Czerwony Krzyż.

    - W sytuacji, kiedy wielu z nas nie nosi przy sobie dokumentów, taki numer wpisany do komórki może
    spełnić ogromne zadanie - mówi dyrektor biura PCK.
    - Znacznie ułatwi działanie personelowi medycznemu, ratownictwo będzie dzięki temu skuteczniejsze.
    Popieramy akcję i informujemy o niej przy wszelkich okazjach. Do przyłączenia się do niej zachęcamy
    każdego dawcę krwi oraz uczniów szkół, z którymi współpracujemy. W innych krajach idea już się przyjęła,
    teraz czas na nas.

    Jednocześnie Barbara Żółtowska przyznaje, że akcją interesuje się wciąż zbyt mało osób.
    - Tylko raz zdarzyło się, że przyszła do naszego biura osoba z ulicy i pytała o kartę ICE - wspomina.

    Do skorzystania z systemu ICE zachęca także dyrektor ds. medycznych
    Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku Piotr Mrówczyński.

    - Sam jeżdżę w karetkach i wiem, że czasami trzeba uzyskać maksymalnie dużo informacji na temat
    poszkodowanego - mówi. - To bardzo trudne, zwłaszcza gdy pacjent jest nieprzytomny.
    System ICE może być jednym ze sposobów na uzyskanie takich danych. Tym bardziej teraz, gdy używamy
    nowych dowodów osobistych. Projektując je, ktoś zapomniał o miejscu na wpisanie grupy krwi.
    W starych książeczkach była taka możliwość. Teraz zdarza się, że ludzie przyklejają do nowego dowodu
    karteczkę z wpisaną grupą. Przez nas nie może to być jednak traktowane jako dokument.
    Umieszczenie grupy krwi w dowodzie byłoby dla wszystkich wielkim ułatwieniem.

    Piotr Mrówczyński karty ICE porównuje z tymi, które powinny nosić przy sobie osoby chore na cukrzycę.
    - Jeśli każdy chory miałby przy sobie taką informację, w przypadku utraty przytomności akcja ratunkowa
    byłaby o wiele sprawniejsza - mówi.

    Kartę ICE można ściągnąć ze strony Strony nie znaleziono - Polski Czerwony Krzyż

    Źródło: Gazeta Wyborcza

    Pozdrawiam. :lol:
    Mobil.Ford Bus:SUPER STAR 3900 +KPO 531+KLS 120 +Performer5000
    Skoda Octavia:SUPER CHEETAH + KPO 452 + PERFORMER 5000
    [scroll:eeb0154ae9][/scroll:eeb0154ae9]

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez skoda13
      Takie same dane można wpisać na specjalnej karcie ICE. Jest wielkości wizytówki i zmieści się
      w każdym portfelu.
      Pod tym linkiem Strony nie znaleziono - Polski Czerwony Krzyż czytam:
      "Kartę ICE powinien mieć każdy z nas!
      - Ty
      - Twoje dziecko
      - Twoi rodzice i dziadkowie
      - Twoi współpracownicy, podwładni i przełożeni."

      Zastanawiam się dlaczego mają mieć wszyscy, zwłaszcza przełożeni?
      Ale po dotarciu do końca widzę: "Cena: 5.00 PLN" i już wiem o co chodzi :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkodzisław
        Zastanawiam się dlaczego mają mieć wszyscy, zwłaszcza przełożeni? Ale po dotarciu do końca widzę: "Cena: 5.00 PLN" i już wiem o co chodzi :szeroki_usmiech
        Nikt ci nie każe kupować i mieć. Wolna wola
        Tutaj proponują ci w miarę trwały kawałek plastyku w swojej cenie
        Podobne wpisy pewnie masz już w paszporcie zrobione ołówkiem.
        Możesz zeskanować ze stron PCK, obrobić w wektorówce, wydrukować i zalaminować
        Masz wiele możliwości ...

        Zastanawiam się, kto się ze mną dogada, jak będę nieprzytomny na autostradzie gdzieś w Europie (oby nigdy!) a paru rzeczy nie mogę wziąść do ust czy żyły.

        BTW Od kilku lat mam plastykowy prostokącik wielkości karty kredytowej z grupą krwi i danymi wykonanych badań za który zapłaciłem bez przymusu w Stacji Krwiodawstwa.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mawis
          Nikt ci nie każe kupować
          Ale mi tu wciskają nachalną reklamę, czyli spam.

          Zamieszczone przez mawis
          Podobne wpisy pewnie masz już w paszporcie zrobione ołówkiem.
          Nie mam paszportu, powiem więcej, nie mam nowego dowodu osobistego. Dlaczego? Bo ja się buntuję przeciw systemowi :szeroki_usmiech

          Zamieszczone przez mawis
          wziąść
          Jakoś nie mam zaufania do porad od ludzi "wszystkowiedzących", którzy jednak nie wiedzą, że się nie pisze "wziąść".

          Zamieszczone przez mawis
          Możesz zeskanować ze stron PCK, obrobić w wektorówce, wydrukować i zalaminować
          Masz firmę, zajmującą się tego typu usługami? :szeroki_usmiech, bo normalny człowiek nie wie nawet co to jest "obrobić w wektorówce".

          Komentarz


          • #6
            wziąć - teraz pasuje?
            Uprzejmie przepraszam za omsknięcie się palca na klawiaturze. [A] jest obok [S].
            Reklamowania własnej usługi na posiadanej stronie internetowej chyba nie można uznać za spam? Jest tu jakiś specjalista od reklamy sieciowej i netykiety?

            Reszta wypowiedzi zmierza ku zamierzonemu szyderstwu. Nie będę się w żaden sposób do tego odnosił. Nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

            Komentarz


            • #7
              skoda13, Dzięki za info :idea: Uważam że warto :idea:

              Komentarz


              • #8
                szkodzisław, czy ty we wszystkich możliwych wątkach musisz ludzi raczyć swoimi filozofiami? Skoro nic Ci w tym kraju nie pasuje to go po prostu opuść, jak zrobiło to wielu innych...
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez shado
                  szkodzisław, czy ty we wszystkich możliwych wątkach musisz ludzi raczyć swoimi filozofiami?
                  Nie we wszystkich, można łatwo sprawdzić Link

                  A co do karty ICE, to nie uwierzę, że jest to wynalazek dla dobra ogółu a nie dla zarobienia paru złotych na każdym. Tak samo jak nie wierzę, że banki dla dobra klienta wprowadzają nowe rodzaje kredytów czy usług, że lekarze i pielęgniarki żądają podwyżek dla poprawienia warunków pacjentów albo że nowy (lepszy i tańszy) płyn do zmywania wynaleziono w trosce o stan rąk i portfeli gospodyń domowych.

                  Komentarz


                  • #10
                    szkodzisław, nie życzę Ci abyś musiał się kiedykolwiek przekonywać po co jest ICE.
                    Jak komuś szkoda 5 zł można wydrukować sobie taką wizytówkę ICE z nr. tel i nosić ze sobą.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Nie we wszystkich, można łatwo sprawdzić Link
                      I znalazłem tam właśnie nic nie wnoszące do dyskusji wypowiedzi typu:


                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Zamieszczone przez mawis
                      Nikt ci nie każe kupować
                      Ale mi tu wciskają nachalną reklamę, czyli spam.

                      Zamieszczone przez mawis
                      Podobne wpisy pewnie masz już w paszporcie zrobione ołówkiem.
                      Nie mam paszportu, powiem więcej, nie mam nowego dowodu osobistego. Dlaczego? Bo ja się buntuję przeciw systemowi :szeroki_usmiech

                      Zamieszczone przez mawis
                      wziąść
                      Jakoś nie mam zaufania do porad od ludzi "wszystkowiedzących", którzy jednak nie wiedzą, że się nie pisze "wziąść".
                      Zamieszczone przez szkodzisław

                      Ale po dotarciu do końca widzę: "Cena: 5.00 PLN" i już wiem o co chodzi :szeroki_usmiech
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Zamieszczone przez jama89
                      jedni wola lpg a inni pb
                      Pb? Pierwsze słyszę, żeby ktoś na ołowiu jeździł :shock:
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Witaj


                      Zamieszczone przez SebastianC.
                      będzie nas woził wynajęty kierowca (mój ojciec albo teściowa )
                      Czegoś tu nie rozumiem, przecież kombi kupuje się po to, żeby teściowa miała wygodnie w bagażniku :szeroki_usmiech
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      W niemieckim salonie prawdopodobnie musiałbym na specjalne życzenie zamawiać ubogą ambiente.
                      Do minta, to chyba musiałbym dopłacić, żeby takiego dostać :szeroki_usmiech
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Zamieszczone przez fernando
                      ak w ogóle można nie mieć racji, pisząc, że coś się woli?
                      Zapytaj gejów :szeroki_usmiech


                      Zamieszczone przez skaypik
                      producenci aut na pierwszym planie stawiają ekologie,a niezawodność bądź też wytrzymałość podzespołów schodzi na dalszy plan.
                      A potem główna księgowa stwierdza, że nie można produkować bezawaryjnych samochodów, bo się nowsze modele nie będą sprzedawały.

                      Dziwna sprawa, że im nowszy model auta, tym bardziej awaryjny. Zwalają to na choroby wieku dziecięcego a przecież wiadomo, że chodzi o to, żeby klient nie jeździł za długo samochodem, tylko kupił następny model. l

                      Po paru latach, "nowoczesny" samochód nadaje się na złom, więc zostaje wystawiony na allegro i tam go kupuje nabywca "niezawodnej" marki.

                      Najczęściej takim rozpadającym się złomem jeździł starszy ksiądz, rozwożący dzieci do szkoły na katechezę :szeroki_usmiech

                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Zamieszczone przez skaypik
                      Bardzo istotna różnica-w FL jest już sieć CAN
                      Nie wiem co to jest ale bardzo się cieszę z tej sieci CAN
                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Zamieszczone przez pogodynka
                      Miło mi pogodynka jestem
                      Witaj


                      Zamieszczone przez pogodynka
                      nie przepowiadam pogody
                      No przecież wiadomo że pogodynka nie przepowiada pogody, tylko tańczy pogo z dynkami czyli małymi dyniami :szeroki_usmiech

                      Zamieszczone przez szkodzisław
                      Przecież Milotec, to tylko jakiś sklep internetowy.
                      Wpisałem Milotec w google i nawet nie znalazło adresu tej firmy milotec - Szukaj w Google

                      A niektórzy powołują się na autorytet Miloteca

                      Większość twoich postów nic nie wnosi do tematu oprócz prowokowania do zatarć i kłótni, albo obrażania kogoś.
                      Wolałbym więc, żebyś to sobie wziął do serca i bardziej uważał co piszesz, a najlepiej powstrzymywał się od pisania jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia. Do tego z niektórych postów (jak np z tym o Milotecu czy o projektowaniu aut) wychodzi Twój totalny brak wiedzy na tematy w których się wypowiadasz. Może na forum cytryny ścigano się na ilość napisanych postów, ale tutaj stawiamy na jakość...
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez shado
                        Większość twoich postów nic nie wnosi do tematu oprócz prowokowania do zatarć i kłótni, albo obrażania kogoś.
                        Z tym się nie zgadzam ale z moderatorem nie będę się kłócił :szeroki_usmiech


                        Zamieszczone przez shado
                        Wolałbym więc, żebyś to sobie wziął do serca i bardziej uważał co piszesz, a najlepiej powstrzymywał się od pisania jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia.
                        OK, postaram się zastosować do Twojej rady.

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzięki :!: Doceniam
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja zwrócę tylko uwagę, że grupa krwi napisana na kartce, naklejona na dowodzie czy nawet wytatułowana (a tym bardziej w komórce) zupełnie nic nie wnosi w razie wypadku (oby nigdy).
                            Żaden lekarz nie zleci transfuzji na podstawie takiej informacji... Potrzeba: "jakiegokolwiek dokumentu z pieczątką"...
                            Wiem to z własnego doświadczenia i od tej pory nalepkę na dowodzie czy napis na kasku traktuje jedynie jako bajer, bez specjalnego użytku.
                            Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X